Zima za pasem. Czy to oznacza, że należy schować letni sprzęt sportowy, zaszyć się w domu i oczekiwać przyjścia wiosny? Absolutnie nie. Rowerzyści doskonale zdają sobie z tego sprawę i bardzo często kontynuują jazdę przez cały zimowy okres. Najważniejsze w tym jest zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedniego przygotowania się do zimowego sezonu. O ile łatwo znaleźć rowerowe ubrania na mroźne dni, o tyle z butami na zimę może być spory problem. W związku z tym warto przyjrzeć się butom rowerowym i dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Bieg maratoński jest najbardziej znanym i popularnym na świecie. Skąd pochodzi jego nazwa, jaka jest historia i jak rozwijały się maratony? - Zastanowimy się dziś z ekspertami portalu Enduhub, zajmującego się publikacją wyników sportów związanych z bieganiem. 

VINCI to firma, której działalność skupia się tylko i wyłącznie na produkcji profesjonalnych kół szosowych, przeznaczonych dla zawodowców i bardzo ambitnych amatorów. W tym roku firma wchodzi na polski rynek, a jej oferta została podzielona na trzy serie: atrakcyjną cenowo VINCI RAPID, ekstremalnie lekką VINCI SL oraz możliwie najlepszą, jak to określa producent 'stworzoną do wygrywania' serię VINCI TORE. 

Artykułów z poradami dla początkujących biegaczy są setki jak nie tysiące. Sam przeczytałem kilkanaście. Większość dotyczy trenowania mięśni. Czyli ile i jak trenować, co jeść, jak odpoczywać, by poradzić sobie z maratonem i nie zrobić sobie krzywdy. Jednak trening to także innego rodzaju kwestie i o nich chciałem napisać.